Rendezvényekre kell egy jósda!
Csupán néhány programötlet a 200-ból:
- Asztrológus (nyugati, keleti)
- Ókori görög jósdák
- Kártyajóslás, sorselemzés, ingázás
- Kávézacc és teafű jóslás
- Kristály jósda, asztro kerék
- Ólomöntés, viaszöntés
- Számmisztika, számjósda, névelemzés
- Tenyérjóslás, kelta fajósda
Ismerje meg további ötleteinket! Családi nap, céges rendezvények, privát partyk, bálok? 17 évnyi tapasztalat, megújuló ötletek, ingyenes dekoráció!
Holdnaptár
Ezo tippek
A kínai nyelv sajátja, hogy rengeteg olyan szóval rendelkezik, mely több jelentéssel bír. Ez igaz a számokkal kapcsolatos szinonimákra is, most megtudhatod, mitől óvd magad!
A számok jelentősége
A számok akkor kerülnek a képbe ezzel a nyelvi taburendszerrel kapcsolatban, amikor a nem szám jelentésű homonimákat (azonos alakú, de több jelentéssel rendelkező szó, melynek jelentései között nem tárható fel logikus kapcsolat. – a szerk.) említjük. Ezek aztán szintén pozitív vagy akár negatív jelentést is kölcsönözhetnek egy-egy számnak. Vegyük pl. az egyest, mely a kínai nyelvben a „yī” szó. Ugyanez a szó azonban jelenthet „magányt” vagy „egységet” is. A másik említésre méltó tény, hogy néhány szám nemcsak homonimával rendelkezik, hanem egyéb vele kapcsolatos jelentéssel. Így a nulla ugyanúgy reprezentálja a „semmit”, a „beteljesülést” és „Istent” is. A hármas szám önmagában szerencsét hoz. Azonban sokszor a számok szerencsét hozó jellege szorosan összefügg annak hozzákapcsolt jelentéseivel. A hatos szám (liù) ugyanakkor mind a szerencsét, mind a szerencsétlenséget magában hordozza.
Vannak olyan ünnepségek is, melyek egy bizonyos dátummal függnek össze. A kilences szám (jiŭ) a mandarin nyelvben több jelentéssel bír. Az egyik legfontosabb értelmezés: a hosszan tartó. Maga a kilences szám szintén szoros kapcsolatban van egy másik ünnepséggel, melyet 09.09-én ünnepelnek. Ez az a nap, amikor a yang energia duplán van jelen. Ennek a szónak jelentése „bor” is. Így logikus, hogy ezen a napon bort isznak az emberek.
Szerencsés számok
A kilences szám mellett a másik két szám, mely szintén dupla szerencsét hordoz magában: a hatos és a nyolcas. A hatos szám (liù) a folyamatosságot és a gyengédséget foglalja magában, épp ezért a nyugati kultúrákban preferált 666-os számkombinációtól nem áll fel a kínaiak hátán a szőr. Ez a nyugati kultúrkörben ördöginek minősített szám valójában igazi szerencsét jelent a kínai nyelvben, mivel szó szerint számukra azt jelenti: „minden könnyedén megy”. Vannak emberek, akik bármit megfizetnének érte, hogy ilyen telefonszámmal rendelkezhessenek. Az alap elgondolás azonban, hogy minél többször ismétlődik egy-egy szerencsés szám, annál több valószínűséggel úszkálunk majd a boldogságban. A számkombináció 168 lefordítva azt jelenti: „szeretnék könnyedén boldogulni az életben”. Az 518 azonban ugyanúgy jelentheti, hogy: „jólétet szeretnék”. Érdekes kombináció lehet még az 5189 számkombináció, mely jelentése szerint: „szeretnék hosszútávon jólétet”.
A legeslegszerencsésebb szám a mandarin nyelvben azonban a nyolcas. Ez is az oka, hogy miért is éppen 2008.08.08-án este 8-kor indították a pekingi olimpiai játékokat. Nem csoda hát, hogy sok kínai cég és hotel igyekszik minél többször megjelentetni ezt a különleges számot akár a telefonszámában vagy akár a címükben, logojukban (lásd Ezoterikus.hu logoját! – a szerk.).
A szerencsétlenséget hozó számok
A kínai kultúra szerint a lehető legszerencsétlenebb szám a négyes, mely szorosan összeforr „halál” jelentésével. Ezt a számot így elkerülni próbálják, ha lehet, Kína-szerte mindenhol. Hong-Kongban néhány épülettervező úgy próbálta elkerülni a négyes szám negatív jelentését, hogy egyszerűen megszüntette a teljes 4. emeletet. Ezért történhet az, hogy a liftben szereplő 50 emelet valójában csak 36. Nem meglepő így az sem, hogy ha egy épület egy utcában a négyes számot viseli, valószínűleg az az értékéből is erősen veszít majd. Az ötös szám (wŭ) szintén nem éppen kellemesen a „semmi“ és a „nem“ szóval kapcsolatos. Önmagában semleges szám, elsősorban más számokkal kombinálva kap igazi jelentést.
A legeslegfélelmetesebb szám mindenképpen a 14-es, mely a két rettegett szóból 10 (shí) és a 4 (sí) áll össze. Ez utóbbi jelenthet balesetet, a kettő összeolvasva azonban szó szerint azt jelenti „meg fogsz halni”. Az 514-es még igazán személyre szóló sugallattá is válhat, mivel azt jelenti: (wŭ yāo sì ) „meg fogok halni”.
A Kelet és a Nyugat kontrasztja
A mai Kínában gyakorta hiányzik a 13. emelet, tekintettel annak a nyugati kultúrában ismert szerencsétlenséget hozó jelentésére. Bár az is igaz, hogyha egy kínai hotelben kihagyják az emeletek számozásánál a 13-at, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem a 14., hanem a 15. emeleten találod majd magad!