Rendezvényekre kell egy jósda!
Csupán néhány programötlet a 200-ból:
- Asztrológus (nyugati, keleti)
- Ókori görög jósdák
- Kártyajóslás, sorselemzés, ingázás
- Kávézacc és teafű jóslás
- Kristály jósda, asztro kerék
- Ólomöntés, viaszöntés
- Számmisztika, számjósda, névelemzés
- Tenyérjóslás, kelta fajósda
Ismerje meg további ötleteinket! Családi nap, céges rendezvények, privát partyk, bálok? 17 évnyi tapasztalat, megújuló ötletek, ingyenes dekoráció!
Holdnaptár
Ezo tippek
Az álmokat rendszerint reggelre elfelejtjük, a felébredés utáni emlékfoszlányok a nap folyamán fokozatosan elhalványulnak, este már tiszta fejjel hunyjuk álomra szemünket.
Természetesen az ismétlődésnek is jelentős szerep jut az emlékezésben, hiszen éber állapotban is azokra az élményekre emlékezünk leginkább, melyek gyakran előfordulnak. Az álmok általában egyszer fordulnak elő velünk.
Szintén fontos, hogy valamivel összekapcsolódjon az álom, akár érzelmi, akár értelmi töltete. Egy szövegre is akkor emlékszünk, ha a szavak egységgé formálódnak az együttes értelmük által. Márpedig az álmok általában kuszák, egyes álomképek egymás után vagy összefüggésben jelennek meg.

Persze Radestock elmélete szerint éppen a legfurcsább álmainkra emlékszünk leginkább. Strümpell viszont úgy gondolja, hogy az álmokban átélt élményekből épp az éber állapotban szokásos pszichikai összefüggések hiányoznak. Ezért ha felébredünk és egyszerűen nem áll össze a kép, általában elfelejtjük, és a furcsa álmot egy egyszerű emésztési probléma eredményének tulajdonítjuk. Szintén az élet rendje, hogy az álmok átadják helyüket az éber tapasztalatoknak. Bonatelli feljegyzései szintén alátámasztják Strümpell elgondolását, hogy az alvás és az ébrenlét között nagy hangulatváltás következik be, ami szinte ellehetetleníti az emlékezést.
De akármelyik álomfejtő tudós elmélkedését is tanulmányozzuk, mindegyik elismeri az álom egy részének rejtélyes mivoltát. Hiszen az álom ugye emlékfoszlányként marad meg, tehát az ébredés után, és ha nem is tulajdonítunk neki túlzott jelentőséget, eszünkbe juthat egy olyan tapasztalattól, amit nap közben átélünk. Nagyon sokan kiegészítik, kiszínesítik az álmot éber állapotban, mégpedig képzeletük által.
Így hát, ha tulajdonképpen csak mi éltük át az álmunkat és arra saját magunk sem emlékezünk tisztán, akkor ki tudná valójában értelmezni az álomképek összevisszaságát?